Zomervakantie voorbij, werk aan de weg gaat door; ga goed voorbereid op weg

Met het einde van de zomervakantie op 31 augustus 2026 neemt de drukte op de wegen in Zuid-Holland weer sterk toe. Tegelijkertijd werkt Rijkswaterstaat dit najaar nog steeds aan wegen, bruggen en tunnels in Zuid-Holland, en met name in de regio’s Rotterdam en Drechtsteden. Hierdoor wordt het in en rond Alblasserdam drukker op de weg.

Dit najaar werkt Rijkswaterstaat in Zuid-Holland vooral aan het werk in de regio's Rotterdam en Drechtsteden. De werkzaamheden zijn noodzakelijk om de wegen, bruggen en tunnels in de toekomst veilig en beschikbaar te houden.

Hinder in de regio Drechtsteden

In de Drechtsteden zorgt de renovatie van de Papendrechtsebrug voor veel hinder. Sinds 17 juli 2026 is de N3 bij de brug afgesloten voor wegverkeer vanwege de renovatie van het beweegbare brugdeel. Dit duurt nog tot en met 21 april 2027. 

Ook het groot onderhoud aan de Algerabrug bij Krimpen aan den IJssel is in volle gang en duurt nog tot 7 september. Dit kan zorgen voor extra drukte in en rond Alblasserdam.

Naast de geplande werkzaamheden zorgt ook de situatie bij de Merwedebrug (A27) voor extra verkeersdrukte. Sinds 18 juli 2026 geldt een verbod voor vrachtwagens en touringcars op de brug tussen Gorinchem en Sleeuwijk. Vrachtverkeer wordt onder andere omgeleid via de A15. Voor weggebruikers in de Drechtsteden, Alblasserwaard en regio Gorinchem betekent dit dat verkeershinder uit verschillende richtingen samenkomt.

Extra reistijd

Houd rekening met extra reistijd die in de spits kan oplopen naar 30 tot 60 minuten bovenop de normale reistijd. Rijkswaterstaat roept reizigers op om waar mogelijk anders te reizen, buiten de spits of met het openbaar vervoer. Samen met Zuid-Holland Bereikbaar worden hiervoor verschillende acties en reisalternatieven aangeboden.

Kies waar mogelijk voor een alternatief of reis buiten de spits

In de spits wordt het in de regio’s Rotterdam en Drechtsteden extra druk op de weg. Houd rekening met extra reistijd en pas uw reisgedrag waar mogelijk aan. Reis als het kan buiten de spits.

Kortingsacties

Veel mensen maken al gebruik van kortingsacties voor alternatief vervoer in de regio. Deze acties worden aangeboden door Zuid-Holland bereikbaar en zijn te vinden op www.zuidhollandbereikbaar.nl/werkzaamheden/n3-papendrechtsebrug.

Afstemming

Afstemming van alle projecten vindt plaats binnen het samenwerkingsverband Zuid-Holland Bereikbaar. Hierin werkt Rijkswaterstaat onder andere samen met de provincie Zuid-Holland, gemeenten en ProRail om verkeershinder zoveel mogelijk te beperken. Op de website Zuid-Holland Bereikbaar staat een overzicht van de grootste werkzaamheden van alle samenwerkingspartners.

Meer informatie werkzaamheden Zuid-Holland

Heeft u vragen of opmerkingen over deze werkzaamheden, neem dan contact op met Rijkswaterstaat via www.rijkswaterstaat.nl/over-ons/contact.